Pedagógus továbbképzésünk részletei
Alapítási engedély szám: 489/10/2021
A képzés hivatalos, teljes
(a Pedagógus-továbbképzések jegyzékben szereplő) megnevezése:
Képességfejlesztő játékok elemzése és játékgyűjtemény készítése (Tehetséggondozás a gyakorlatban - Együttműködő pedagógia)
A képzés az alábbi időpontokban indul:
Ez a képzésünk jelenleg
egy városban sincs meghirdetve!
A képzés tematikája:
KÖRNYEZETÜNK KOMPLEX
MEGISMERÉSE JÁTÉKOKKAL
(képességfejlesztő játékok elemzése és játékgyűjtemény készítése)
Balázs Gabriella 60 órás gyakorlati akkreditált továbbképzése: „Játssz játékkészítést!” és „sokfunkciós játékok” készítése környezetismereti témakörben. Minden hallgató egy játék-, ötlet-, és módszertani gyűjteménnyel gazdagodik.
Milyen korosztály pedagógusait várjuk?
Várunk: óvónőket és tanítókat.
A nálunk tanultakat leginkább 3-12 éves gyerekekkel alkalmazhatod.
A napok rövid előadással kezdődnek, ahol ismertetem a soron következő játékokat, ötleteket, és a módszertani tanácsokat is ekkor beszéljük át. Valamennyi ötletnek és játéknak több variációját mutatom be: kezdő, haladó, és mesteri játékokat, hogy átláthasd, honnan kezdhető, és meddig nehezíthető egy játékötlet. Ezután indulhat az egész napos játékkészítés!
Mi a „JÁTSSZ JÁTÉKKÉSZÍTÉST!” programunk alapja?
Az ALKOTÓ PEDAGÓGIA legfontosabb eszköze – minden korosztálynál - a játék. Azt gondoljuk, hogy a világ megismerése önmagában is jó játék - és persze mindenképpen sok szempontból fejlesztő… A tanulás leghatékonyabb módja a tapasztalás. Meggyőződésünk, hogy a játékkészítés során olyan sokoldalú tapasztalatokat szerezhet minden gyerek, amire nem lenne lehetősége semmi más tevékenység során. Ezt szeretnénk megéreztetni a kollégákkal.
Milyen témákkal találkozhatsz a tanfolyamon?
- Kincskereső játékok: irányok, tájékozódás a térben, „térkép játékok”.
- Körforgások a természetben: ciklikus gondolkodás.
- Kirándulós játékok – manók, sünök és gombák. Egy figura – sok játék.
- Űrhajós és kisautós játékok fiúknak.
- Épített környezetünk: „rakd össze – keresd meg!”.
- Feladatlapok, színezők. Hová lett a baglyom?
- „Ismerd meg a természetet!” – klasszikus játékok újra gondolva.
- Valódi kreativitás: sémától az önállóságig, avagy „Fejleszd tovább!”
Mit hozz magaddal?
Csak az érdeklődésedet és a jókedvedet – minden mást: a minőségi eszközöket, a szebbnél-szebb alapanyagokat és a jó társaságot mi biztosítjuk!
Mit kapsz tőlünk a tanfolyamon?
1. Egy különleges kapcsos dossziét, amelyben összerendezheted és hazaviheted az elkészülő környezetismereti játékaidat. Így egy komplex játékrendszer kerül a kezedbe, ami később a gyerekekkel tovább fejleszthető.
2. Jegyzetlapokat, melyet szintén lefűzhetsz a dossziéba, így minden egy helyre kerül, hosszú évekig használható, és igény szerint így bővíthető is a gyűjtemény.
3. A játékkészítéshez minden szükséges eszközt és alapanyagot biztosítunk jól felszerelt műhelyünkben: papírok, előkészített nyomtatott játékalapok, színes ceruzák, filcek, kréták, formalyukasztók, nyomdák, sablonok, olló, ragasztó... Nem kell megijedni, kézügyesség nem szükségeltetik! (de ha van, az sem baj…)